|
Kindsterfte, armoede, dodelijke ziekten en duurzaamheid zijn niet bepaalt onderwerpen om blij van te worden. September 2000 zetten 191 regeringsleiders de 8 Millenniumdoelen op papier, om te zorgen dat alle kinderen en hun families in 2015 in een betere wereld kunnen leven. Schitterend! Maar hoe breng je die boodschap aan een publiek in feeststemming?
Op 21 juli had het Ministerie van Ontwikkelingssamenwerking voor de eerste keer een standplaats ter beschikking in de Regentschapsstraat te Brussel. Na een pitch voor een sensibiliseringsactie voor het grote publiek, won JADA events, die deze standplaats volledig invulde, met groot succes bij het publiek.
Elke doelstelling werd door JADA events vertaald naar een eenvoudig spel, met de achterliggende zwaardere boodschap. Zo konden de allerkleinsten eendjes vissen om zich aldus fictief in te enten tegen dodelijk ziekten. Volwassenen konden rode ballonnen stuk werpen met dartspijltjes, om zo HIV uit de wereld te helpen, en in de menselijke rupsband leerden de bezoekers samen te werken om van Noord naar Zuid te ‘stappen’ binnen de 30 seconden.
Bij elke geslaagde opdracht kreeg de winnaar een gekleurd polsbandje, gepersonaliseerd met de Millenniumdoelstelling. Het feit dat men met 6 verschillende polsbandjes nog een extraatje kon krijgen, maakte dat velen alle spellen afschuimden. De gemiddelde tijd dat de bezoeker op de stand bleef was dan ook ongeveer 20 minuten. Een schitterend resultaat voor een passagepubliek in feeststemming.
JADA events bedacht het concept, verzorgde alle grafische vormgeving en de volledige uitvoering en opvolging ter plaatse. Een schot in de roos met een flinke merci van het Ministerie er bovenop.
Ja Da was verrassend geslaagd!
|